Realizované projekty

V IdeaHUBu pracujeme na reálných projektech z technické praxe z oblasti výzkumu, vývoje a aplikací inovačních technologií. Projekty jsou realizovány v prototypové dílně IdeaHUBu a ve spolupráci s partnery. Do většiny projektů jsou zapojeni studenti, kteří je zpracovávají v rámci diplomových a bakalářských prací, projektu ABSOLVENT2, nebo formou stáže.

Přehled realizovaných vývojových projektů

Stavebnice CreoKit

creo kit Jedná se o kreativní dřevěnou stavebnici pro děti 5+, která využívá jako hlavní stavební prvek dřevěné tyče o průměru 8mm (původně odpad při výrobě šípů pro lukostřelbu), pryžové a magnetické spojky a střižný nástroj na dělení tyček. Cílem je sestavit konstrukce podle návodů, nebo dle vlastní fantazie. Je možné jednoduchým a bezpečným způsobem dělit dřevěné polotovary na potřebnou délku a různým způsobem kombinovat spojky. Cílem je dát druhý život nepotřebným věcem a využít je k rozvíjení tvořivého myšlení, fantazie a technického cítění. Motivací je pro nás využití, eliminace odpadu i podpora technického vzdělávání.  Velký potenciál vnímáme v rozšiřování stavebnice o další moduly a části.

Více o stavebnici CreKit ZDE

krabicehoupackadesetisten

DMKey

Vývoj modulárního stavebnicového systému pro stavbu designových nástěnných počítačů.

Domiro_assemblySEEIF Ceramic

Kompletní návrh, vývoj a výroba uchopovacího přípravku pro manipulaci s tvarovkami z keramické hmoty.

Apollo_2

Cena School Friendly

Designový návrh a výroba ocenění School Friendly pro 18. ročník slavnostního galavečera „Region pro sebe“.

IMG_2126

Houpadlo

Přístroj pro automatické houpání kočárkem, sloužící zároveň i jako powerbanka.

Dustee

Návrh a výroba konstrukce zařízení pro měření znečištění ovzduší a některých meteorologických parametrů.

Vozík

Návrh a konstrukce zařízení, sloužící jako podvozek pro umožnění ježdění s dětskou autosedačkou, tzv. „vajíčkem“.

freematerial

FreeMaterial

Projekt sloužící k nabídce nevyužitelného materiálu z výroby dalším komerčním subjektům. Při výrobě vzniká velké množství odpadu, který je dále nevyužitelný (např. různé odřezky, zbytky, nevyužité skladové zásoby, aj.). Materiál se v mnoha případech může hodit pro jiné účely dalším výrobcům. Hlavním cílem projektu vytvořit vazbu mezi nabídkou a poptávkou takového materiálu a eliminovat odpad vytvořený při výrobě.

Více informací na: www.freematerial.info