Projekty

Členové společnosti IdeaHub pracují na reálných projektech z technické praxe na poli výzkumu, vývoje a aplikací inovačních technologií. Projekty jsou realizovány v naší prototypové dílně ve spolupráci s partnery.

4SD2

4SafeDriving

4SafeDriving je bezpečnostní systém nouzového volání pro motorkáře. V případě nehody automaticky volá pomoc a může tak motorkáři zachránit život včasným přivoláním lékaře. Umožňuje nouzové volání na linku 112 v případě nehody, ale i zabezpečení a lokaci pozice motocyklu.

 

www.4safedriving.com

 

 

freematerial

FreeMaterial

Projekt sloužící k nabídce nevyužitelného materiálu z výroby dalším komerčním subjektům. Při výrobě vzniká velké množství odpadu, který je danou společností už nevyužitelný (např. různé odřezky, zbytky, nevyužité skladové zásoby aj.). Tento materiál se ale mnohdy může hodit na jiné účely dalším výrobcům. Projekt má za cíl vytvořit vazbu mezi nabídkou a poptávkou takového materiálu a eliminovat tak odpad vytvořený při výrobě.

www.freematerial.info

 

creo kit Stavebnice CreoKit

Jedná se o kreativní dřevěnou stavebnici pro děti 5+, která využívá jako hlavní stavební prvek dřevěné tyče o průměru 8mm (původně odpad při výrobě šípů pro lukostřelbu), pryžové a magnetické spojky a střižný nástroj na dělení tyček. Cílem je sestavit konstrukce podle návodů, nebo dle vlastní fantazie. Je možné jednoduchým a bezpečným způsobem dělit dřevěné polotovary na potřebnou délku a různým způsobem kombinovat spojky. Cílem je dát druhý život nepotřebným věcem a využít je k rozvíjení tvořivého myšlení, fantazie a technického cítění. Motivuje nás využití a tím pádem eliminace odpadu a podpora technického vzdělávání. Vidíme také velký potenciál v rozšiřování stavebnice o další moduly a části (podobných odpadů je široká řada a lze jej všemožně využívat).

Více o stavebnici CreKit ZDE

houpačka