O Nás

'Inovace jsou naší srdeční záležitostí'

KDO JSME

IdeaHUB je sdíleným vývojovým centrem, které spojuje různorodou komunitu se společnou vášní pro technologie, vývoj a pokrok v inovativních řešeních.

Zabýváme se technickým vývojem a konstrukcí. Navrhujeme stroje, zařízení a strojní součásti. Technický vývoj umíme zrealizovat od první skici, přes designovou studii, konstrukční návrh, prototypování až po otestovaný plně funkční vzorek připravený pro sériovou výrobu. Realizujeme různorodé technické projekty na poli mechaniky, mechatroniky a elektroniky. To vše pod jednou střechou.

Nacházíme se v Moravskoslezském inovačním centru Ostrava a vše, co děláme, je propojeno v rámci lokálního inovačního ekosystému. V IdeaHUBu spojujeme inovace, spolupráci, vývoj a technologie ve prospěch našich členů a partnerských společností, čímž vytváříme prostředí pro tvorbu, technický vývoj a kreativní technická řešení. Do celého tohoto ekosystému navíc zapojujeme studenty, aby měli možnost se již při škole seznámit s praxí a fungováním technického vývoje v reálném prostředí.

Naše poslání

Naším posláním je vytvářet prostředí pro realizaci nových nápadů a inovativních řešení. Místo, kde se spojuje kreativita, technologie a inovace. 

Našim cílem je podporovat spolupráci, poskytovat přístup k nejmodernějším vývojovým technologiím a propojení s místními a globálními společnostmi. Podporujeme studenty i profesionály a nabízíme vybavenou prototypovou dílnu pro vývoj a projektovou práci v různých oblastech. Naše úzká partnerství s komerčními podniky pohánějí skutečné inovace, podporují zaměstnanost absolventů a zvyšují konkurenceschopnost produktů především v Moravskoslezském kraji. Umožňujeme studentům přístup k těmto inovacím už v době jejich studia a aktivně je zapojujeme do technické praxe.

 • Podpora inovací

  Sdružujeme komunitu kreativních lidí na základě společných zájmů v oblasti výzkumu, vývoje, aplikací, vzdělávání a popularizace inovativních technologií. Úzce spolupracujeme s místními komerčními společnostmi, vytváříme vazby mezi firmami a studenty VŠB-TU Ostrava. Výsledkem této spolupráce jsou reálné inovační projekty, které podporují zaměstnávání absolventů a zvyšují konkurenceschopnost produktů v Moravskoslezském kraji.

 • Posílit jednotlivce a firmy

  Studentům a odborníkům poskytujeme přístup k základním vývojovým technologiím a propojení s firmami v rámci Moravskoslezského kraje i mimo něj. IdeaHUB úzce spolupracuje s místními komerčními společnostmi při vývoji jejich nových technologií a výrobků.

 • Podpora rozvíjejících se společností

  Naši členové a partneři jsou připraveni sdílet své bohaté zkušenosti, znalosti z praxe a podporu, zejména s nově vznikajícími společnostmi a start-upy. Umíme poradit při řešení Vašeho technického problému, navrhnout a vyvinout funkční řešení, ale i vytvořit školení na míru.

 • Podpora výroby prototypů

  Naše specializovaná prototypová dílna je místem, kde ožívají designová řešení. Je centrem pro praktické projekty v oblasti mechaniky, mechatroniky, elektroniky a moderních výrobních technologií. Dílna slouží k realizaci komerčních vývojových zakázek i k realizaci vlastních technických řešení členů. Je vybavena širokou škálou technologií, aby mohla pokrýt všechny vývojové fáze během prototypování.

Poznejte náš tým

Lidé stojící za IdeaHUBem

Předseda

Business Development, Konstrukce

alt

Místopředseda

Konstrukce, 3D tisk a 3D skenování, reverse engineering

alt

Pokladník

Konstrukce, Návrh strojů a zařízení, 3D tisk

alt

Tajemník

Konstrukce strojů a zařízení, Laserové gravírování

alt

Externista

Konstrukce strojů a zařízení, 3D tisk

alt

Externista

Konstrukce strojů a zařízení, 3D tisk

alt