Staňte se součástí IdeaHUBu

IdeaHUB spojuje jednotlivce a společnosti a vytváří prosperující inovační ekosystém. Ať už jste student, který hledá praktické zkušenosti, nebo společnost, která hledá technický vývoj, IdeaHUB je pro vás. Studenti mohou prozkoumat projekty v reálném světě, zapojit se do technického vývoje formou stáže a najít zajímavá témata diplomových prací, zatímco firmy mohou využít vývojové a konstrukční kapacity, řešit technické problémy a využít potenciálu našeho týmu.

Pro komerční zájemce

Cílem IdeaHUBu je vytvořit úzké propojení mezi studentskou a firemní sférou v oblasti technologií, vývoje a inovací. Naší činností se snažíme nabízet spolupráci mezi studenty technických oborů a jejich budoucími zaměstnavateli a zároveň profilovat zaměření studentů dle požadavků zaměstnavatelů.

 • Jste malá nebo střední firma, která řeší potřebu technického vývoje?
 • Nemáte vlastní vývojové kapacity, nebo jich nemáte dostatek?
 • Máte nápad na technické řešení nebo vlastní zařízení a hledáte někoho pro realizaci?
 • Potřebujete pomoc s nějakou dílčí fází vašeho vývoje, anebo jen potřebujete navrhnout nějaký technický díl?
 • Chtěli byste spolupracovat s kreativními studenty technických oborů VŠB-TU Ostrava?
 • Máte zajímavé technické úlohy, které mohou tito studenti řešit, např. ve formě diplomové práce?
 • Líbí se vám naše myšlenka a máte zájem IdeaHUB podpořit?
 • Máte zájem o nové start-up projekty?

ZKUŠENOSTI FIREM

MEBSTER s.r.o.

www.mebster.com

S IdeaHUB aktivně spolupracujeme již několik let. Nejdříve jsme využívali pouze některé služby, například přípravu materiálu laserovým pálením. Později jsme rozšířili spolupráci o návrh komplexní testovací stolice pro naše exoskelety. Největší výhoda spolupráce s IdeaHUB je v tom, že tým IdeaHUB je schopen zajistit návrh, výrobu, montáž a poté i následné testování a reporting.

Vojtěch Veselý, COO

New Dimension, s.r.o.

www.newdimension.cz

Spolupráce s IdeaHUBem nám v New Dimension umožňuje rozšiřovat naše služby v oblastech, které jsou klíčové pro rozvoj malých a středních firem, především v podpoře inovací a optimalizaci procesů. Díky odborným technickým znalostem a dovednostem, které IdeaHUB nabízí, jsme schopni společně s našimi klienty implementovat řešení, které podporují jejich růst a zvyšují konkurenceschopnost. IdeaHUB poskytuje ideální prostředí pro vývoj, testování a zavádění nových produktů a procesních inovací v praxi. Tato synergická spolupráce otevírá nové příležitosti pro obě strany a posiluje naši schopnost řešit výzvy, se kterými se malé a střední podniky setkávají v dnešní dynamické době.

Miroslav Marek, business partner

DYTRON s.r.o.

www.dytron.cz

S vývojovým centrem IdeaHUB spolupracujeme již od jeho vzniku zejména v oblasti digitalizace vývojových a konstrukčních procesů a životního cyklu produktu. Společnosti DYTRON / cloudron poskytují svým zákazníkům vysoce inovativní digitální řešení a ověřenou průmyslovou zkušenost globálního lídra v oblasti informačních technologií společnosti Dassault Systemes. Díky spolupráci s IdeaHUBem se nám daří tyto pokročilé digitální technologie ověřovat a nacházet jejich optimální využití v praxi u našich zákazníků. IdeaHUB je pro nás unikátní partner s vysoce inovativním, přímočarým a netradičním přístupem k řešení výzev a problémů a jsem přesvědčen, že naše spolupráce se bude nadále úspěšně rozvíjet.

Josef Svoboda, jednatel

Pro jednotlivé zájemce

IdeaHUB je primárně určen pro vytváření technické komunity. Náš tým se snaží se propojovat studentskou a komerční sféru prostřednictvím technického vývoje a práce na technických projektech z praxe. Zapojuje studenty a nadšence do praktických úkolů a firmám poskytuje kreativní a vývojový potenciál jeho členů.

 • ✓ Máte nápad na nový produkt, ale chybí vám znalosti v jiných oborech nebo technické vybavení k jeho realizaci?
 • ✓ Baví Vás vymýšlet neotřelá technická řešení?
 • ✓ Chtěli byste pracovat na vývoji technických produktů pro komerční společnosti?
 • ✓ Chcete si sáhnout na různorodé technologické vybavení a vyzkoušet si práci v prototypové dílně?
 • ✓ Potřebujete poradit se začátkem podnikání?
 • ✓ Chcete navázat spolupráci se svými budoucími zaměstnavateli?
 • ✓ Myslíte si, že můžete svými zkušenostmi pomoci ostatním členům IdeaHUBu?
 •  


 

 

ZKUŠENOSTI STUDENTŮ

Daniel Kubesa

Student, který začal svou spolupráci s IdeaHUBem během studia

Jmenuji se Daniel Kubesa a v IdeaHUBu jsem pracoval a vzdělával se necelé 4 roky. Během studia na Fakultě strojní VŠB jsem hledal brigádu v oboru, která by byla víc, než jen stání u pásu v různých strojírenských firmách. Po nástupu do IdeaHUBu jsem dostal své konstrukční zadání, ale zároveň během toho jsem měl možnost si poprvé více osahat soustruh. S plynoucím časem jsem dostával sofistikovanější a komplexnější úkoly od dalších konstrukčních projektů, přes další stroje v dílně až po práci s 3D tiskárnou, nebo laserem. IdeaHUB mi dal do mé další práce možnost osahat si plno technologií, vyzkoušet si technický vývoj, zažít si komunikaci se zákazníky, různá školení, a také samostatnost a technické myšlení. Toho všeho bylo nepopsatelně více, než v rámci samotného studia. Kromě skvělého zázemí pro kariérní rozvoj je IdeaHUB také místem, kde je plno fajn lidí organizujících super Hubácké večírky, sportovní akce a další. Za sebe mohu IdeaHUB vřele doporučit.

Tomáš Kummer

Externista, který navázal spolupráci začátkem roku 2019. Spolupráce trvala 3 roky při studiu a pokračuje dodnes.

Ve třetím ročníku studia vysoké školy jsem byl pozván k návštěvě IdeaHUBu. Zpočátku jsem nevěděl, co mě zde čeká, nicméně po vkročení do dveří na mě hned zapůsobila atmosféra kanceláře, kde vznikají řešení skutečných problémů. Po prohlídce prostor mi byla nabídnuta spolupráce na projektu, která pro mě byla výzvou, v podobě možnosti podílet se na něčem co opravdu dává smysl. Toto rozhodnutí pokládám za jedno ze zásadních životních rozhodnutí, které nastartovalo již několikaletou a úspěšnou spolupráci.
V IdeaHUBu mi bylo umožněno pracovat na skutečných projektech, které nebyly vždy jednoduché, a právě ty nejvíce podpořily rozvoj mých znalostí a dovedností. Při práci na projektech jsem získal nadhled mezi technickými obory a porozuměl spoustě výrobním technologiím.
Rozhodně nesmím zapomenout na skvělý kolektiv lidí, kteří nemají problém s čímkoli poradit, doporučit alternativní řešení, nebo odkázat na specialisty.

Martin Jurek

V IdeaHUBu jsem našel svůj druhý domov, kde mohu dát volný průběh své kreativitě díky velkému množství vybavení a technologií. Jsem součástí velké rodiny nadšenců, kde každý sdílí podobné nadšení a technické know-how. Tohle místo mi dává každodenní energii a inspiraci pouštět se do větších a větších projektů, nebo pracovat na jednom problému tak dlouho, až jej konečně vyřeším.