Partneři

Partneři IdeaHubu se podílí na chodu společnosti formou spolupráce na projektech, nebo sponzoringu. Partnerem IdeaHubu se může stát jakákoliv společnost (popř. jednotlivec), která chce podporovat nadšené a nápadité lidi v jejich činnostech. Tato podpora spočívá v oblastech:

  • Poskytnutí zařízení pro IdeaHub
  • Zadávání vývojových úkolů formou diplomových prací, popřípadě jinou formou
  • Pomoc při řešení technických problémů členům IdeaHubu
  • Mentoring nově začínajích společností
  • Poskytnutí služeb členům IdeaHubu za zvýhodněných podmínek

IdeaHub v současnosti spolupracuje s těmito partnery:

DYTRON s.r.o.

dytron

Společnost DYTRON s.r.o., jako dodavatel řešení pro oblast 3D a PLM, pomáhá firmám zefektivnit životní cyklus jejich výrobků. Jsou odborníky na řešení pro automobilový a letecký průmysl, podniky v oblasti elektronika-elektrotechnika a energetika. Přidaná hodnota firmy Dytron spočívá ve znalosti procesů v podnicích z těchto oborů. Společnost dodává špičkové aplikace CATIA, ENOVIA, DELMIA, SIMULIA a 3DVIA společnosti Dassault Systèmes, které firmám usnadňují vývoj a zlepšují spolupráci. Více informací na: www.dytron.cz

Productive systems, s.r.o. 

Productive Systems

Společnost Productive systems, s.r.o. společně se zákazníky vytváří a implementuje nástroje a metody, které vycházejí z principů štíhlých procesů a zároveň plně odpovídají prostředí zákazníků a situaci na trhu. Firma Productive systems, s.r.o. pomáhá budovat dlouhodobě výkonné a flexibilní výrobní systémy a organizace. Základní činnosti: Projekty a workshopy zaměřené na optimalizaci procesů, trénink pracovníků, sdružení expertů, rozvoj a vývoj metod výrobního systému, odborný coaching a mentoring, vyhledávání a příprava studentů a odborníků.

Auto Tichý s.r.o.

Auto Tichý

 

 

Partner Auto Tichý se zabývá prodejem automobilů značek Peugeot, Citroën a Ford a dále servisem a prodejem náhradních dílů na tato vozidla. Rozšiřováním autoservisu postupně vzniklo autocentrum nabízející zákazníkům veškeré služby. Souhrnem společnost Auto Tichý s.r.o. nabízí kromě prodeje vozů také služby: autoservis, montáž autodoplňků, odtahovou službu, autopůjčovnu, autoškolu a aeroškolu.

Festo, s.r.o. 

 Festo

 

Festo je předním celosvětovým dodavatelem automatizační techniky a také společnost, která se výrazně angažuje v oblasti poskytování průmyslových školení a vzdělávacích programů. Náš cíl: maximální produktivita a konkurenceschopnost pro naše zákazníky.

 

KAR group, a.s.

KAR Group

KAR group a.s. se společně se svými dceřinými společnostmi specializuje na poskytování komplexních servisních služeb a péči o vozový park zákazníků, provozujících autobusovou a nákladní automobilovou dopravu. Svými 17 opravárenskými provozovnami vytváří servisní síť koncernu KAR group , která  pokrývá téměř polovinu území České republiky a je jednou z největších servisních sítí na českém trhu se zaměřením na servisní a opravárenské služby pro autobusy, užitková a nákladní vozidla. Více informací na: www.kar.cz

 

National Instruments (Czech Republic), s r.o.

NI

Produkty společnosti NI řeší technické výzvy v celé řadě průmyslových odvětví. NI dává zákazníkům k dispozici hotový software, jako je NI LabVIEW, a modulární hardware. Společnost se pohybuje v široké škále odvětví, jako je automobilový, letecký, či kosmický průmysl, elektronika, energetika, bezdrátové technologie, a další odvětví průmyslu.

 

FANUC Czech s.r.o. 

fanuc-1024x288

 

 

FANUC Europe Corporation, dceřiná společnost FANUC Corp, japonského celosvětového lídra v oblasti systémů průmyslové automatizace, má ústředí v Echternachu v Lucembursku. Odtud poskytuje plný rozsah služeb svým 16 evropským pobočkám, včetně evropského prodeje a servisu, produktové podpory, dodavatelského řetězce, dílů a oprav, marketingu, lidských zdrojů a administrativní podpory.

 

Roper Engineering s.r.o. 

roper

 

 

 

Roper Engineering je společnost specializující se na návrh, vývoj, konstrukci a výrobu laboratorních zařízení. Zákazníkům po celém světě nabízí kompletní a inovativní řešení v oblasti průmyslových aplikací v metalografickém, v plastikářském, v gumárenském, popř. v petrochemickém průmyslu.

 

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a. s. 

logo MSIC

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s. (dále jen MSIC) zahájilo svou činnost v červenci 2017 transformací Vědeckotechnologického parku Ostrava, a.s. (dále jen VTPO). Již na počátku roku 2017 došlo v podobě memoranda o spolupráci k dohodě Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje o společném postupu v oblasti podpory podnikání a inovací v regionu. Součástí provedené transformace byla podstatná úprava vlastnického zadání a s tím spojená změna obchodního názvu společnosti s cílem vybudovat novou společnou značku a kompetentní organizaci pro rozvoj inovačního ekosystému v regionu.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava 

erb-vsb

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava má za sebou více než 165 let existence. Poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a v univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Sama realizuje nebo se spolupodílí na významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem.

 

Moravskoslezský automobilový klastr, o.s. (MAK)

02657l

MAK byl založen za účelem podpory inovací a zvýšení konkurenceschopnosti a exportní schopnosti propojených firem, podnikatelů a institucí působících v Moravskoslezském kraji. Snaží se o vybudování společné identity firem v klastru a chce nastolit důvěru a pozitivní postoje vůči automobilovému průmyslu a celému regionu.

Podporovatelé:

Moravskoslezský kraj

logo_moravskoslezsky_kraj

Statutární město Ostrava 

Ostrava_lg800

Zaujala Vás činnost IdeaHub a máte zájem se stát jeho partnerem?

Kontaktujte nás!